16 czerwca 2013 18:32

Przygoda z Wolnym Oprogramowaniem

Zakończyliśmy przygodę z Wolnym Oprogramowaniem.

Odbyliśmy ostatnie zajęcia projektowe i tak 4 czerwca  2013 r  zakończyła się nasza przygoda z Wolnym Oprogramowaniem. Serdecznie dziękujemy naszemu trenerowi Tomaszowi  Wujcie za ciekawe zajęcia i pomoc w łączeniu kabelków . Uczestnicy  zajęć  już pytają czy będą następne.

Zajęcia z Arduino wprowadziło wiele emocji i chociaż były trudności w łączeniu układów było też wiele radości kiedy układ zadziałał. Najsympatyczniejsze było ostatnie zadanie  z Arduino , które okazało się grą o znanych nam zasadach. Piłeczka wspaniale odbijała się od deseczki. Podobało się nam zadanie z zachodzącym słoneczkiem  i  układ  działający jak nadajnik sygnalizacyjny . Dziękuję w imieniu moich uczniów za emocje związane z projektem.

Uczniowie mieli okazję przekonać się ,iż można w spokoju posługiwać się wolnym oprogramowaniem, że jest ona ciekawe i sprawne w działaniu. Mieli okazję poznać nowe programy , których nie poznali by  w innych okolicznościach. Usłyszeli o idei

Wolnego Oprogramowania i o tym ,że  istnieją ludzie tworzący takie oprogramowanie. Doświadczenie jakie zdobyli  jest bezcenne.  Pogłębiła  się też integracja  w grupie, zawiązały się nowe nici sympatii, zobaczyłam  na zajęciach  duże zaangażowanie i  chęć pomocy innym kiedy były trudności.  Za to wszystko dziękujemy Stowarzyszeniu, dziękujemy  za to, że zawitali w Ośnie . Dziękujemy za projekt.

p5240397.jpg

p5240385.jpg