23 maja 2012 20:32

Dzień Europy

9 maja odbył się

Dzień Europy przygotowany przez Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.

Dzień Europy rozpoczął się od zaśpiewania na moście granicznym hymnu  unijnego "Ody do radości"  zarówno w języku polskim  jak i w niemieckim.

Jednym z pomysłów świętowania było bicie rekordu Guinnessa - tworzono gwiazdę z ludzi  na moście.

Siedmiu uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w tych uroczystościach oraz w innych zaplanowanych na ten dzień wydarzeniach.

Były to między innnymi warsztaty językowe w Collegium Polonicum oraz Dzień  Dni otwartych Euroregion - Europe Direct  z informacjami dotyczącymi Unii Europejskiej.

W Gazecie Lubuskiej ukazał się artykuł a w nim wypowiedź " Przyjechaliśmy z Ośna , żeby wziąć udział w biciu rekordu Guinnessa, ale nie tylko - mówiła Iga Błońska, jedna z siedmiu uczennic ośniańskiego gimnazjum, którym towarzyszyła nauczycielka Iza Gałosz. Podkreślała ona,że do wyjazdu skusiło ją m.in. to ,że dziewczyny , które uczą sie w szkole niemieckiego , mogły wziąć udział w warsztatach językowych w Collegium Polonicum."

p5090096.jpg

p5090109.jpg