13 marca 2012 14:56

Nasze zuchy Zielone Skrzaty

Dnia 14 stycznia 2012 roku Gromada Zuchowa"Zielone skrzaty" złożyłą Obietnicę Zuchową.Zuchy maszerowały wzdłuż murów obronnych.Harcerki przygotowały zadania związane za znajomością  praw zucha. każdy Skrzat wykonał zadania wzorowo.Był strach, radość.Rodzice oczekiwali na zuchów w Modrzewiu, podtrzymywali ogień przy ognisku.Drużynowa ogłosiła ,że 25 Zielonych Skrzatów zasługuje na noszenie znaczka zucha.Obiecali być dobrymi zuchami i zawsze przestrzegać prawa zucha, otrzymali legitymacje i znaczki zucha.Odśpiewano "Mundur, chusta...".W kronice umieścili odcisk palca przy swoim nazwisku. Swoje podpisy złożyli również rodzice , świadkowie tego ważnego wydarzenia.

Potem były śpiewy, pląsy, herbata i kawa od gospodarzy Modrzewia i kiełbaska z bułką od Nadleśnictwa.

Iskierką pożegnaliśmy się.

Pozostałe zdjęcia możemy obejrzeć w naszej galerii.

2 marca 2012  4 Gromada Zuchowa "Zielone Skrzaty" brała udział w Festiwalu Piosenki Braterskiej      "Bratnie słowo" w Cybince. Był to debiut zuchów, okazja do spotkania z zuchami i harcerzami Hufca Słubice.Zielone Skrzty otrzymały  wyróżnienie Komwendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.