15 maja 2014 20:38 | Aktualności

Nasi gimnazjaliści 30 minut przed egzaminem

Sprawdzian szóstoklasistów i egzaminy gimnazjalne.

Pierwszy kwietnia to tradycyjnie prima aprilis, czyli dzień różnych żartów, ale w tym roku szóstoklasiści wcale nie mieli do śmiechu. Tego dnia pisali swój pierwszy poważny sprawdzian mający pokazać, jaką zdobyli wiedzę w ciągu sześciu lat nauki w szkole podstawowej.

Pierwszego kwietnia ośniańscy szóstoklasiści ubrani na galowo zebrali się w komplecie, by stawić czoła zadaniom z testu, który po raz ostatni obejmuje wszystkie przedmioty. Za rok podobnie jak w gimnazjum będzie podzielony na część przyrodniczą i humanistyczną. Humory dopisywały, ale pod pozorem dobrego nastroju czuć było lekkie zdenerwowanie. Po wyjściu opinie na temat sprawdzianu były różne. Jedni mówili łatwy, inni-nie bardzo, a jak było naprawdę okaże się, gdy przyjdą wyniki.

Trochę więcej stresów przeżyli uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy także w kwietniu zdawali egzaminy gimnazjalne. Gimnazjalny maraton rozpoczął się tuż po świętach wielkanocnych i trwał trzy dni. 23 kwietnia uczniowie zmagali się z historią i wosem, a po przerwie z językiem polskim. W czwartek 24.04. nauki przyrodnicze: fizyka, biologia, chemia, geografia i po chwili oddechu królowa nauk- matematyka. Piątek- języki obce.

Gimnazjaliści przeżywali egzamin bardziej niż młodsi koledzy, ponieważ jego wynik decyduje w dużej mierze o losach dalszej edukacji, natomiast szóstoklasiści kontynuują naukę w ośniańskiej Alma Mater, więc obawy zdecydowanie mniejsze. Wyniki będą w czerwcu-oby jak najwyższe.