07 października 2019 10:12 | Aktualności

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W POŁĘCKU

23 września klasy zerowe, a 24 września klasy drugie szkoły podstawowej uczestniczyły w Dniu Pieczonego Ziemniaka w Połęcku, zorganizowanego przez Gospodarstwo Rolne Dariusz Kozakiewicz. Kilkugodzinny pobyt na wsi był wypełniony wieloma atrakcjami, o które zatroszczyła się Pani Mariola Kozakiewicz-Nikodem. Dzieci zostały serdecznie przywitane przez Panią Mariolę, która zaprowadziła grupy na pole. Tam dzieci miały „pole do popisu” jeśli chodzi o zbieranie ziemniaków wykopanych przez wielki kombajn, a było ich naprawdę sporo! Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, a ogłoszony konkurs na najszybsze wyzbieranie kartofli przez grupy dodatkowo motywował je do zbierania i wrzucania ziemniaków do skrzyni. Po wykopkach dzieci zwiedziły gospodarstwo rolne i oglądały wielkie maszyny rolnicze. Uzupełnieniem spalonej energii było ognisko. Pieczenie kiełbasek, wspólne rozmowy i odpoczynek były bardzo potrzebne, bo po relaksie Pani Mariola zaprosiła dzieci na quiz o kartoflach i jesieni oraz gry i zabawy sportowe. Uczestnicy rzucali ziemniakiem do wiaderek, skakali w workach oraz przeciągali linę. W powietrzu unosił się zapach rywalizacji, ale najważniejsze i tak były śmiech i zabawa. Na koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał niespodziankę - medal za udział w Dniu Pieczonego Ziemniaka, natomiast wszystkie grupy dostały puchar, dyplom oraz kolorowanki z ziemniakiem na pamiątkę.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za świetną naukę i zabawę!