30 września 2019 13:33 | Aktualności

„Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Dzieci z klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w ramach ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, do którego przystąpiła nasza szkoła. Program przygotowany został przez ekspertów Instytutu Blend-a-med i Oral-B. Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć uczniowie zdobywali niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzięki uczestnictwie w Programie dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat, obejrzały film edukacyjny przygotowany przez organizatorów programu. Z filmu nauczyły się wszystkiego o swoich zębach i codziennym dbaniu o stan jamy ustnej. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał imienny certyfikat ukończenia kursu „Niesamowitego Świata Higieny Jamy Ustnej” – nagrodę za gwiazdorski uśmiech. Zwieńczeniem zdobytej wiedzy było wykonanie przez dzieci wspólnej grupowej pracy plastycznej oraz zgłoszenie jej do konkursu.

Prace dzieci 6-letnich z grup „Lisków” i  „Sówek” okazały się najbardziej oryginalne i pomysłowe, co przyczyniło się do zdobycia tytułu laureata i wygrania nagród rzeczowych.

20190927_091106.jpg    20190927_095714.jpg