21 czerwca 2019 08:00 | Aktualności

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny„Kangur”

21 marca 2019r odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W SP w Ośnie Lubuskim Koordynatorem Konkursu była Pani Krystyna Trzeciak.

Celem tego jednoetapowego konkursu jest propagowanie wiedzy i kultury matematycznej wśród  uczniów szkół wszystkich typów od klasy drugiej szkoły podstawowej do ostatnich klas szkół średnich.

Wśród 36 startujacych uczniów naszej szkoły najlepszymi okazali się:

-        Jacek Biernacki z klasy IVC – bardzo dobre wyniki

-        Olga Trzeciak z klasy VD – wyróżnienie

-        Julia Radecka z klasy IIIA – wyróżnienie

Jacek Biernacki jako uczeń z najwyższym wynikiem z naszej szkoły w dniu 14 czerwca 2019 r. w Regionalnym Centrum Ratownictwa  w Witnicy na podsumowaniu XXVIII edycji „Kangura Matematycznego" odebrał nagrodę.

2image1.jpeg

Gratulujemy sukcesu.