17 czerwca 2019 14:38 | Aktualności

Dofinansowanie projektu matematycznego

mfundacjamasslogotypikonasowa_rgb.jpg

Szkoła Podstawowa w Ośnie Lubuskim otrzymała dofinansowanie w wysokości 2,5 tys. w VI edycji mPotęgi na realizację projektu matematycznego „Zaprojektuj szkolny dziedziniec od nowa”. W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty z podstaw geometrii (10 godz.) oraz zajęcia praktyczne z architektury krajobrazu (4 godz.). Warsztaty będą odbywały się dwa razy w tygodniu przez okres 2 miesięcy. Uczniowie będą kształcić umiejętność zastosowania podstaw geometrii w architekturze krajobrazu. Efektem końcowym będzie wykonanie przez uczniów projektów dziedzińca szkolnego według własnego pomysłu pod kierunkiem nauczyciela matematyki oraz architekta krajobrazu. Na zakończenie warsztatów zostanie zorganizowana wystawa prac wykonanych przez uczniów. Wezmą one również udział w szkolnym konkursie. Uczniowie z klas 4-6  w drodze głosowania wybiorą 3 najciekawsze projekty szkolnego dziedzińca. Zasady naboru uczniów do projektu zostaną podane we wrześniu.