13 czerwca 2019 13:41 | Aktualności

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 3-4 czerwca 2019 roku klasy IV c  i IV d razem z wychowawczyniami, Panią Jolantą Dychowską, Alicją Niziałek oraz Panią psycholog  Mają Michałek, uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.
Pierwszy dzień rozpoczął się od zwiedzania starej części miasta, Ostrowa Tumskiego. Potem przez Mostek Czarownic dotarli na Uniwersytet Wrocławski, gdzie weszli na wieżę. Tam podziwiali panoramę miasta. Kolejnym celem był ogród zoologiczny z niezwykłym  afrykarium. Spacerom towarzyszył 31° upał, ale humory dopisywały.

Drugi dzień rozpoczął się od autografów, ponieważ w hotelu, w którym nocowali, spotkali głównych bohaterów serialu „ Septagon’’. Spotkanie ich było dla dzieci dużą atrakcją, wielkim przeżyciem był również wjazd na 49 piętro wieżowca Sky Tower. Jest to najwyższy budynek mieszkalny w Polsce.

Zapewne nigdy nie zapomną szalonej zabawy i kąpieli pod kurtyną wodną w „Hydropolis’’, czyli centrum wiedzy poświęconemu wodzie.

Na zakończenie wycieczki pojechali na stadion „Śląska” i zobaczyli go „od środka”, czyli mogli wejść tam, gdzie kibice zwykle nie mają dostępu, m.in. do szatni zawodników. Stadion powstał na „Euro 2012”. Wrażeń było mnóstwo i mimo panującego upału wycieczkę można uznać za niezwykle udaną.