06 czerwca 2019 11:22 | Aktualności

WIZYTA W SZKÓŁCE LEŚNEJ NADLEŚNICTWA OŚNO LUBUSKIE

31 maja klasy zerowe udały się na wycieczkę do szkółki leśnej Nadleśnictwa Ośno Lubuskie. Dzieci rozpoczęły wizytę od spotkania z leśnikiem oraz przejścia ścieżką edukacyjną, na której utrwaliły wiadomości o drzewach spotykanych w polskich lasach, zwierzętach żyjących w lesie oraz sposobach ochrony przyrody. Aby poznać ślady poszczególnych zwierząt leśnych, dzieci otrzymały do odbijania w piasku pieczątki, na których znajdowały się ślady o różnych kształtach i wielkościach. Po wędrówce był czas na zwiedzanie szkółki leśnej, ognisko oraz wspólne zabawy. Biegi i pokonywanie torów przeszkód sprawiły dzieciom wiele frajdy. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wszyscy wrócili do szkoły, gdzie czekała jeszcze jedna miła niespodzianka – słodkie upominki z okazji Dnia Dziecka.

img_20190531_113147resizer1500q80.jpg