03 czerwca 2019 20:15 | Aktualności

Wernisaż fotograficzny – Spojrzenie na świat

Młodzi Przyrodnicy – Iga Miara, Wiktoria Paszkowska, Aleksander Hoffa, Kacper Gajda, Bartosz Kamiński, Dominika Niczypor, Adrianna Dyniak, Roksana Gwizdek i Tobiasz Węglarz pod opieką Pani Marty Róż uczestniczyli w całorocznych spotkaniach przyrodniczych. Podczas tych zajęć wychodziliśmy w teren i obserwowaliśmy otaczający świat. Chodziliśmy głównie wokół Jeziora Reczynek, poznawaliśmy rośliny i zwierzęta najbliższej okolicy oraz fotografowaliśmy wybrany przez siebie krajobraz. Każdy z uczniów wybrał kadr, który następnie uwieczniał na zdjęciach. Była to tafla jeziora z drzewami lub trzcinami, droga, drzewo lub mostki wędkarzy. Po wykonaniu kilku fotografii uczniowie zaobserwowali, iż w przyrodzie zachodzą zmiany, których wcześniej nie dostrzegali.

Finałem naszych spotkań był wernisaż fotograficzny, który odbył się 27 maja 2019 w auli szkoły przy dźwiękach kojącej muzyki i w towarzystwie najbliższego grona Młodych Przyrodników. Wszyscy przybyli mogli poznać talent i zaangażowanie uczniów. Oglądając fotografie, niejednokrotnie zastanawiali się, w którym miejscu nad Jeziorem Reczynek występuje konkretne miejsce. Wystawa została sfinansowana  przez Radę Rodziców za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Bardzo serdecznie dziękuję uczniom za udział w spotkaniach, życzę kolejnych przygód oraz wspaniałych kadrów podczas uwieczniania naszego pięknego Ośna Lubuskiego oraz świata, jaki nas otacza.

imgp9120resizer1500q80.jpg