03 czerwca 2019 20:08 | Aktualności

Z wizytą w ogrodzie Państwa Anny i Tomasza Aniśko

Otaczający nas świat jest piękny i niesamowity. Aby lepiej go poznać, zrozumieć prawa jakimi rządzi się natura najlepszy jest bezpośredni kontakt, obserwacje oraz lekcje w terenie. Klasy IV pod opieką p. Marty Róż odwiedziły „symbiotyczny ogród” Państwa Aniśko. Uczniowie poznali nazwy i zobaczyli wiele pięknych kwiatów i ziół. Mogli powąchać rośliny zielne i kwitnące krzewy. Dowiedzieli się czym różni się łąka sucha od wilgotnej. Zrozumieli, iż wspaniałe są wysokie trawy, rośliny samoistnie rosnące i nasiewające się. Poznali, jaką ważną rolę dla ludzi pełnią nieprzycinane drzewa owocowe, które oprócz owoców dają wytchnienie od Słońca. Zaznajomili się z rolą i znaczeniem różnych rośliny zielnych. Usłyszeli odgłosy przyrody – śpiew ptaków i „rechot żab”, a także spotkali wygrzewającą się na kamieniu jaszczurkę zieloną i pływającego w stawie zaskrońca. Pani Anna Aniśko opowiadała, jak należy dbać i prowadzić ogród, aby był on przyjazny dla innych roślin, zwierząt i ludzi. Bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania dzieci.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Państwu Aniśko, że mogliśmy gościć w ich ogrodzie, miło spędzić lekcję przyrody i chwilę odpocząć wśród zieleni roślin i ciszy natury.

img_20190530_102253resizer1500q80.jpg