03 kwietnia 2019 11:37 | Aktualności

VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej w Kowalowie

2 kwietnia 2019 w Kowalowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej. Uczestniczyli w nim chłopcy i dziewczynki z Kowalowa, Ośna Lubuskiego oraz Rzepina. Naszą szkołę śpiewająco reprezentowały: Małgorzata Molsa kl. II a, Zuzanna Gołębiowska kl. V d, Sara Egwu – James kl. V d, Oliwia Jaczyńska kl. VII b oraz Magdalena Socha kl. III c gimnazjum. Dziewczynki ćwiczyły swoje umiejętności wokalne pod okiem pani Anny Czwalińskiej. Do muzycznej rywalizacji przystąpiło 23 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Trzyosobowe jury oceniało dykcję, czystość śpiewu oraz artystyczną osobowość każdego uczestnika. Zadanie nie było łatwe, gdyż każdy wokalista prezentował bardzo wysoki poziom wykonywanych utworów. Po zakończonych występach jury obradowało nad werdyktem, a uczestnicy udali się na przygotowany przez gospodarzy poczęstunek. Konkurs odbywał się w miłej, przyjaznej atmosferze, która pomogła opanować stres młodym wokalistom. Nasze dziewczynki śpiewały pięknie, co zaowocowało sukcesem:

Małgorzata Molsa zajęła II miejsce w kategorii klas I – III

Sara Egwu – James zajęła II miejsce w kategorii klas IV – VI

Magdalena Socha zajęła III miejsce w kategorii klas VII – VIII oraz gimnazjum

Warto dodać, że nasz uczennice uczestniczyły pierwszy raz w tego rodzaju konkursie, ale na pewno nie ostatni – serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy kolejnych scenicznych i muzykalnych sukcesów!!!