19 marca 2019 10:25 | Aktualności

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

13 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski pt. WIERSZE  ŚWIERSZCZA. Celem konkursu była popularyzacja literatury polskiej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz zachęcenie do czytania Świerszczyków dla najmłodszych. Przesłuchania odbyły się w auli szkolnej, gdzie wszyscy uczniowie i komisja konkursowa wysłuchali osoby recytujące. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytatorów. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Troje dzieci zostało zakwalifikowanych do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego w Słubicach. Byli to: Małgorzata Molsa, Zuzanna Sikora i Paulina Jaczyńska.
W tym roku nasi reprezentanci stanęli na podium, dali z siebie wszystko. Niektórzy musieli zmierzyć się z ogromną  tremą, która zawsze pojawia się podczas wystąpień publicznych. Dzieci mimo lęku stawały dzielnie na scenie, pokonując własny strach.
Gorąco kibicujemy uczniom, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Słubicach i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursowych zmaganiach.

dsc_0442resizer1500q80.jpg