27 marca 2019 14:41 | Aktualności

ZROBIŁO SIĘ ZIELONO.... NA DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca Irlandczycy obchodzili swoje narodowe święto: Dzień Świętego Patryka. My również postanowiliśmy nawiązać do tego wydarzenia i zorganizowaliśmy 19 marca Dzień Św. Patryka w naszej szkole. Najważniejszą tradycją obchodów tego święta jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, nawiązującym do krajobrazu wyspy i koniczyny, która jest symbolem Irlandii. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Ponieważ „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”, wielu uczniów włączyło się we wspólną zabawę i przyszło w tym dniu „na zielono”. Najbardziej zieloną klasą okazała się klasa 5b, w której każdy miał na sobie coś zielonego! Największą atrakcją było irlandzkie stoisko przygotowane przez klasę 6a. Naszym uczniom chyba musiały pomagać irlandzkie skrzaty, gdyż stół był obficie zastawiony zielonym jedzeniem i napojami. Każdy mógł skosztować zielonych słodkości, jeśli prawidłowo odpowiedział na wylosowane pytanie dotyczące dnia Św. Patryka. Okazało się, że nasi uczniowie mają rozległą wiedzę na ten temat, bo wszystko zniknęło w mgnieniu oka!

W irlandzkiej legendzie Leprechaun, czyli zielony skrzat, pilnował garnka pełnego złota, który znajdował się na końcu tęczy, a uczniowie klas I-III mieli okazję go odnaleźć. Jako pierwsza zrobiła to klasa IIa. Leprechaun zorganizował także konkurs wiedzy dla starszych uczniów i wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: klasa Vc

II miejsce: klasa IIIa gimnazjum

III miejsce: klasa VIIIa

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!