20 marca 2019 12:23 | Aktualności

Trwają przygotowania do konkursu "Do Hymnu"

Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej – Curie w Ośnie Lubuskim bierze udział w II edycji  ogólnopolskiego konkursu Do Hymnu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewają „Marsz Polonia” oraz „Odę do radości”.

Na pierwszym etapie zostanie dokonana ocena występów przez Jury lokalne, w skład którego będzie wchodzić komisja konkursowa składająca się z profesjonalnych muzyków powołanych przez Organizatora.

Wykonanie repertuaru konkursowego musi odbyć się „na żywo” i „z pamięci”. Ocenie będzie podlegała technika wykonawcza, interpretacja, całościowe wrażenie artystyczne i liczba śpiewających uczniów.

Szkole, która uzyska najwyższą w Polsce punktację, zostanie przyznana nagroda w wysokości 20 000 zł.

Serdecznie zapraszamy na przesłuchanie konkursowe, które odbędzie się 1 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00.