14 marca 2019 09:18 | Aktualności

Lekcja pokazowa z wykorzystaniem robotów Photon

Kształcenie umiejętności wykorzystania technologii informacyjno - komunikacyjnej odbywa się na każdym poziomie edukacji. Praktyki nauczycielskie w stosowaniu TIK udowadniają, że wzbogacenie wiedzy uczniów i pokazywanie, jak należy korzystać z technologii, sprzyjają procesowi uczenia się. Już na etapie edukacji wczesnoszkolnej uczniowie poznają podstawy programowania, a możliwość zastosowania nowoczesnych narzędzi w tym celu niewątpliwie niesie za sobą wiele korzyści.

O tym, że programowanie  pomaga nie tylko  w nauce, ale może  być też świetną zabawą, mogli przekonać się uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej - Curie w Ośnie Lubuskim. Niezwykły świat programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon pokazała im Pani Edyta Purwin, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Zakup przez szkołę 6 Photonów był możliwy dzięki współpracy z Panem Krzysztofem Boguckim, pracownikiem firmy Asseco Poland S.A. To m.in. dzięki jego zaangażowaniu nasza szkoła mogła skorzystać ze wsparcia finansowego w wysokości 8 tys. w ramach cyklicznej akcji "Pomagamy" organizowanej przez Asseco. Lekcja pokazowa przygotowana przez Panią Edytę Purwin odbyła się 7 marca 2019 r. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Ośna Lubuskiego - Stanisław Kozłowski oraz rodzice uczniów klasy III.  Zadaniem małych programistów było doprowadzenie robotów do wyznaczonych przez nauczyciela punktów po interaktywnej macie. Tymi punktami były państwa graniczące z Polską. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.

Pani Monika Wróbel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim, poinformowała zebranych gości, że od września będzie realizowany kolejny projekt, w ramach którego zostaną zakupione roboty, tablety oraz drukarki. Projekt przewiduje również warsztaty dla nauczycieli doskonalące wykorzystanie nowoczesnej technologii na lekcjach.

Zachęcamy do obejrzenia relacji Telewizji HTS Słubice

Lekcja pokazowa z wykorzystaniem robotów Photon