14 marca 2019 08:55 | Aktualności

Eksperymenty

"Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż - a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem."

Konfucjusz

Eksperyment to zawsze świetny pomysł na zabawę. Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez min. ciekawe eksperyment fizyczne i chemiczne, które pokazują zjawiska z naturalnego otoczenia. Najmłodsi uczniowie w dniu 19.02.2019 poprze zabawę badawczą odkrywały nieznane im dotychczas właściwości przedmiotów, zjawisk i cieczy. Badaniom eksperymentalnym towarzyszyło wielkie napięcie, które dostarczyło dzieciom różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji i radości z tego co poznali i odkryli. Mali chemicy podczas takich lekcji rozbudzili ciekawość otaczającego świata oraz nauczyły się prowadzenia obserwacji i wyciągnięcia wniosków z doświadczeń.

Eksperymenty