06 marca 2019 20:03 | Aktualności

OWOC DAJE MOC !!!

Dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu należy spożywać dużo owoców i warzyw. W celu propagowania i zachęcania  do częstego chrupania owoców została przeprowadzona akcja  OWOC DAJE MOC wśród uczniów klas IV. Na lekcjach przyrody uczniowie klasy IV A, IV B, IV C, IV D przygotowywali owocowe szaszłyki. Na stole znalazły  się różnorodne owoce. Były rodzime jabłka i gruszki oraz egzotyczne banany, kiwi, mandarynki, pomarańcze. Przygotowywanie posiłków i wspólne spożywanie sprawiło wszystkim wiele frajdy. Dzieci pogłębiły i poszerzyły  wiedzę na temat sposobów przygotowywania posiłków. Dowiedziały się, iż owoce są niskokaloryczne, soczyste, dostarczają pełną dawkę energii, pobudzają apetyt, obniżają napięcie i stres oraz świetnie zastępują słodycze. Zwieńczeniem akcji było wykonanie gazetki na korytarzu na pierwszym piętrze.

Zachęcam wszystkich do chrupania owoców do każdego posiłku w ciągu dnia.

nauczyciel przyrody

p. Marta Róż