06 marca 2019 19:56 | Aktualności

BIEG PO ZDROWIE

Pedagog Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim we współpracy z PSSE w Słubicach poprowadzili w klasach IV - Program Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”. Dzieci z dwóch klas czwartych uczestniczyły raz w tygodniu w zajęciach edukacyjnych na lekcji wychowawczej. Każdy otrzymał książkę, którą systematycznie wypełniał Dzięki ciekawie dobranym treściom i metodom uczniowie uzyskali wiedzę dotyczącą zachowań prozdrowotnych, wiedzy na temat skutków palenia papierosów (medycznych, społecznych i psychologicznych) oraz umiejętność asertywnej odmowy w trudnych dla nich sytuacjach. Dzieci miały również okazję wcielić się w rolę reporterów i przeprowadzić wywiad z wybranymi osobami. Później dzieliły się swoimi spostrzeżeniami z całą klasą. Na ostatnich zajęciach młodzi artyści stworzyli piękne plakaty zachęcające do zdrowego stylu życia.

dsc_0663resizer1500q80.jpg