Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2019/2019 w szkole realizujemy projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA"

Aktualności

28 lutego 2019 09:49 | Aktualności

Klasa V B w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Matematyka bez granic”
      W dniu 27 lutego 2019r klasa Vb ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim wzięła udział w etapie finałowym XXX Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Matematyka bez granic”. Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej i Lubuski Kurator Oświaty. Promocją i organizacją Konkursu w Polsce zajmuje się  Zielonogórski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Do etapu finałowego przystąpiło 9276 uczniów z 434 klas ze 144 szkół z terenu całego kraju. W województwie Lubuskim jest to 1300 uczniów z 57 klas z 20 szkół podstawowych.


 dsc07858resizer1500q80.jpg


„Matematyka Bez Granic” Junior jest bezpłatnym konkursem, międzyklasowym, adresowanym do uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych. Uczniowie, pracując w grupach,  mieli do rozwiązania 8 zadań, czego pierwsze zadanie podane było w języku angielskim. Należało przetłumaczyć treść zadania, rozwiązać, a następnie  podać rozwiązanie również w języku angielskim. Koordynatorem konkursu w Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim jest Pan Jerzy Baranowski.

 
Konkurs ma na celu zwiększenie zainteresowania matematyką i językami obcymi, wyrabia  umiejętność współpracy w zespole, pozwala sprawdzić swoją wiedzę.
Podsumowanie wyników finału każdej edycji konkursu nastąpi na przełomie maja lub czerwca.  Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie http://www.mbg.uz.zgora.pl

Przeczytano: 254 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: