30 listopada 2018 12:23 | Aktualności

Targi Edukacji i Pracy pt. „EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic”.

Uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum, 29 listopada pod opieką wychowawców wybrali się do Collegium Polonicum w Słubicach, aby zapoznać z aktualną ofertą kierunków kształcenia.

Powiat słubicki jako organizator targów współpracował z Lubuską Wojewódzką Komendą OHP w Zielonej Górze, Młodzieżowym Centrum Kariery w Słubicach, Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu - Collegium Polonicum, Uniwersytetem Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Fundacją na rzecz Collegium Polonicum.

Targi edukacyjne nie rozczarowały naszych uczniów. Podczas zwiedzania stanowisk uczniowie mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, uczelni wyższych, doradcami zawodowymi, a nawet przedstawicielami firm. Targi umożliwiły młodym ludziom skonfrontowanie swoich marzeń z wymaganiami rekrutacyjnymi szkół, zapoznania się z zawodami poszukiwanymi na rynku pracy oraz aktualnymi ofertami miejsc pracy na rynku polskim i niemieckim.

W ramach targów odbyły się również wykłady, warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego, politologii, przedsiębiorczości prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum. Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego przygotowali z wychowawcami warsztaty dla uczniów klas ósmych, min. matematyczne, biologiczno-chemiczne oraz z komunikacji.

doradca zawodowy

Anna Stefaniak