08 listopada 2018 13:09 | Aktualności

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS I

Zgodnie z prastarą tradycją Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim dnia 26 października 2018 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I. Gdy zegar wybił godzinę 9.00 i wszystkie krzesła zostały zajęte, 45 pierwszoklasistów w rytmie Poloneza wkroczyło w poczet uczniów Szkoły Podstawowej. Mistrz ceremonii, pani Elżbieta Majewska, powitała przybyłych gości. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – trochę przestraszonych uczniów klas I. Następnie sceną zawładnęli czwartoklasiści, którzy postanowili przetestować młodszych kolegów, zanim Ci zostaną przyjęci do grona uczniów. Dzieciaki zostały zasypane istnym gradem pytań. Jednak zuchy z pierwszej klasy nie dały się zbić z tropu i, bez mrugnięcia okiem, śpiewająco udzielały mądrych odpowiedzi. Nie przeraziły ich trudne pytania o barwy ojczyste, o bezpieczeństwo na drodze, czy wiadomości z przyrody. Dzielnie wspierani przez wychowawczyni Panią Elżbietę Majewską i Panią Annę Woronowicz, wyrecytowali „Katechizm małego Polaka”. Ku zaskoczeniu wszystkich potrafili idealnie zaśpiewać piosenki. Nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ukoronowaniem aktu ślubowania było pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor Monikę Wróbel. Uczniowie z dumą prezentowali otrzymane dyplomy. Odprężeni i uśmiechnięci przyjmowali życzenia i prezenty. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców w klasach. Szkoda, że uroczystość Ślubowania zdarza się tylko raz w roku.