26 listopada 2018 10:32 | Aktualności

Konkurs plastyczny ,,Mój jeden dzień na wsi''

Z ogromną przyjemnością informujemy , że klasa I b Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim wygrała w konkursie plastycznym pt. ,,Mój jeden dzień na wsi'' organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Nagrodą dla całej klasy była wycieczka i udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych w gospodarstwie agroturystycznym ,,MALINÓWKA'' w Drągowinie.
I tak, 23 października dzieci z klasy I b wraz z wychowawcą Anną Woronowicz gościły w MALINÓWCE, w Drągowinie. Dzieci zostały przywitane przez gospodarzy i zapoznane z pracą przy pasiece pszczelej. W trakcie zajęć zostały omówione poszczególne czynności jakie wykonuje się przy pszczołach. Uczniowie zbierali materiały i wspólnie zbudowali hotel dla zapylaczy, czyli domek dla murarek i innych pożytecznych owadów zapylających. Oczywiście nie obyło się bez przymiarki stroju pszczelarza.
W podziękowaniu za ciężką pracę zostaliśmy poczęstowani domowym chlebem żytnim i zupką pomidorową. A na rozgrzewkę były kiełbaski z ogniska i ciepła herbata z kwiatów czarnego bzu.
I ja tam byłam i miód pszczeli z herbatką piłam.

wychowawca klasy I b
Anna Woronowicz