16 listopada 2018 11:21 | Aktualności

Konkurs - Ptaki Parku Narodowego „Ujście Warty”

29 października 2018 odbył się szkolny etap konkursu - Ptaki Parku Narodowego „Ujście Warty” objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Uczestniczyli chętni uczniowie z klas VII i VIII.  Do pierwszego etapu zgłosiły się – Oliwia Kruk i Sandra Ikoniak z klasy VII A, Monika Żenowska, Patrycja Molsa i Adrianna Dyniak z klasy VIIIB. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu.

Do drugiego etapu przeszły Sandra Ikoniak i Adrianna Dyniak. Uczennice uczestniczyły w dniu 14 listopada 2018 w międzyszkolnym konkursie, który został przeprowadzony w Kostrzynie nad Odrą.  Uczestniczyło w tej części konkursu 34 osoby z 17 szkół. Etap składał się z części teoretycznej i praktycznej. Pomimo, iż uczennice nie osiągnęły podium to wykazały się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną o ptakach. Zdobyły nowe doświadczenia i otrzymały upominki.

Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom zarówno etapu szkolnego, jak i międzyszkolnego oraz życzę kolejnych sukcesów.

Marta Róż