14 listopada 2018 10:37 | Aktualności

Uroczyste obchody Święta Niepodległości!

W piątek (09.11.18) odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Rozpoczęliśmy świętowanie od zaśpiewania całego hymnu państwowego dokładnie o godzinie 11.11. Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu WSZYSTKICH uczniów (od grup przedszkolnych po klasy 3 gimnazjum)  brzmiał niezwykle dumnie i donośnie.

Kolejnym punktem programu było podsumowanie działalności szkolnej w ramach obchodów niezmiernie ważnej rocznicy. Uczniowie w ciągu zeszłego oraz obecnego roku szkolnego oglądali „żywe lekcje historii”, utworzyli „żywą flagę”, świetnie bawili się biorąc udział w turnieju „Kocham Cię, Polsko!”. Radośnie tańczyli „Polkę” oraz „Krakowiaka” podczas aktywnych przerw. Były ogranizowane konkursy literackie i plastyczne. Szkolne korytarze zdobiły liczne wystawy i ozdoby wykonane przez młodzież. Grupa uczniów przygotowała przedstawienia pt. „Pisk białego orła” oraz „Róża Polska” i wystąpiła przed koleżankami i kolegami.

Klasa VIII b wspaniale zatańczyła „Poloneza”. Wszyscy z zapartym tchem i w ciszy obserwowali przebieg występu, który był dopracowany w każdym calu. To był przepiękny pokaz. Następnie laureatki konkursu recytatorskiego wygłosiły wiersze patriotyczne. Uczennice deklamowały utwory z należytą powagą oraz przekazały słuchaczom emocje kryjące się w tekście. „Liski” (grupa przedszkolna) przygotowały niezwykle dynamiczny i ciekawy taniec do piosenki „Jestem Polką i Polakiem” oraz zaśpiewały patriotyczną piosenkę. Był to niewątpliwie bardzo radosny akcent akademii.

Pani Dyrektor Monika Wróbel korzystając z podniosłej atmosfery, wręczyła nagrody stypendialne uczniom, którzy w zeszłym roku szkolnym odznaczyli się znacznymi osiągnięciami. Jeszcze raz SERDECZNIE GRATULUJEMY zdobywcom wyróżnień.

Akademia z okazji obchodów 11 listopada była wyjątkowa w tym roku, gdyż świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.