05 listopada 2018 11:53 | Aktualności

Jesienne zabawy i spotkania Jeżyków, Lisków i Sówek

Słoneczne, bardzo ciepłe dni ostatnich kilku tygodni już za nami. Ten jesienny czas dzieci z oddziałów przedszkolnych spędziły bardzo aktywnie. Pogoda sprzyjała szczególnie zabawom na świeżym powietrzu oraz spacerom po okolicy. Przy okazji wyjść poza teren szkoły dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez ulicę i odpowiedniego zachowania pieszego w ruchu drogowym.

Nasze starsze przedszkolaki wykorzystały także czas poza murami szkoły na poszukiwanie oznak jesieni, zbieranie jesiennych skarbów, naukę rozpoznawania drzew liściastych i iglastych. Przyniesione w koszykach kasztany, żołędzie, liście oraz inne ciekawe jesienne pamiątki zostały wykorzystane przez dzieci do kreatywnego tworzenia kasztanowych ludzików, zwierząt oraz figurek. W następnych dniach jesiennymi skarbami dzieci bawiły się na dywanie. Z kasztanów i żołędzi starszaki układały figury geometryczne, litery, obrazki, doświadczały kasztanowych masażyków. Jesienne dni we wszystkich grupach były także wypełnione ulubionymi zabawami plastycznymi dzieci – malowaniem farbami, lepieniem z plasteliny, tworzeniem przestrzennych kompozycji.

Ważnym wydarzeniem dla dzieci była wizyta pracownika Nadleśnictwa Ośna Lubuskiego - Pani Pauliny Możejko. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wielu opowiadanych ciekawostek o leśnych zwierzętach, chętnie dzieliły się również swoją wiedzą o lesie i jego mieszkańcach. Uwagę dzieci zwracały interesujące plansze ze zwierzętami, zdjęcia oraz skrzynka z tropami zwierząt.

Goście nie tylko przychodzą do naszych sal, ale grupa Jeżyków, Lisków i Sówek również odwiedza innych. Do niedawno odbytych spotkań poza naszą szkołą należy wyjazd do Słubic na przedstawienie teatralne pt. „Afryka Kazika”, podczas którego dzieci poznały barwne i zabawne przygody podróżnika Kazika oraz wizyta w pobliskim sklepie piekarniczym, gdzie rozmawialiśmy o rodzajach pieczywa, a także próbowaliśmy jego różnych smaków. Uczymy się nie tylko w szkole, ale również poza nią!