29 października 2018 09:33 | Aktualności

„PRZEDSZKOLAKU – BĄDŹ BEZPIECZNY”

25 października 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. „Przedszkolaku – bądź bezpieczny”. Konkurs skierowany był do dzieci z zerówek z przedszkoli i szkół w powiecie słubickim. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna: Zuzanna Trzeciak, Lidia Tyczyńska i Aleksander Chomicz. Punktualnie o 10.00 rozpoczęła się rywalizacja między drużynami przedszkolnymi. Dzieci układały puzzle – dopasowywały rysunki przedmiotów do służb, które je wykorzystują oraz zastanawiały się, kogo wezwać na pomoc w różnych, przedstawianych przez organizatorów sytuacjach. Najwięcej emocji przyniósł trzeci etap konkursu, w którym dzieci losowo odpowiadały na pytania otwarte. Wszystkie drużyny wykazały się znajomością bezpieczeństwa i zasad w ruchu drogowym. Zuzia, Lidka i Olek byli odważni i chętnie odpowiadali na pytania, wykazali się znajomością numerów alarmowych i zasad postępowania w trudnych sytuacjach. Za swoją wiedzę zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami. Dzieci godnie reprezentowali szkołę i swoje grupy przedszkolne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

opiekun

Anna Molsa