18 października 2018 12:22 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nie tylko nauczycieli, lecz także pracowników obsługi szkoły i uczniów. Postanowiliśmy uczcić to święto akademią, która odbyła się 12.10.18 (piątek) na czwartej lekcji. Była to godzina pełna emocji i radości.

Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor Monika Wróbel złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz młodzieży uczącej się. Kolejnym punktem było uroczyste zaprzysiężenie władz Samorządu Uczniowskiego.

Kiryl Sakalouski - Przewodniczący, Aleksandra Pirko - Zastępca i Ignacy Romanowski - Sekretarz ślubowali, w obecności sztandaru, godnie reprezentować społeczność naszej szkoły oraz aktywnie uczestniczyć w działaniach SU. Był to niezwykle przejmujący i wzniosły moment dla wszystkich.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozluźnienie atmosfery, a mianowicie na część artystyczną.  Klasa VIa przygotowała świetną scenkę, która ukazywała wpływ dobrego nauczyciela na życie swych podopiecznych. Było to przedstawienie pełne humoru, ale także niosące bardzo istotny przekaz. Klasa VIIa uświetniła akademię niezwykle wzruszającą i wzniosłą piosenką. Po występach rozległy się gromkie brawa, niewątpliwie nagradzające trud i pracę włożoną w przygotowanie atrakcji dla widowni.

Na sam koniec zostało najlepsze... Wyróżnienia przyznane przez uczniów. W kategorii „Złote usta” zwyciężyła Pani Jolanta Dychowska. Tytuł „Mistrza Sentencji” otrzymał Pan Roman Stefaniak. Natomiast nauczycielem, który według uczniów ma świetny gust i styl została Pani Jolanta Dychowska. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dzień Edukacji Narodowej był świętem niezwykle wesołym dla pracowników oraz uczniów w naszej szkole. Celebrowaliśmy go wspólnie cały dzień, a wisienką na torcie była akademia, która zapewniła wiele wzniosłych emocji, radości i śmiechu.

opiekun SU

Paulina Góral