Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2019/2019 w szkole realizujemy projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA"

Aktualności

11 października 2018 14:01 | Aktualności

„Ratujemy i uczymy ratować”

        Szkolna Służba Medyczna „Joannici” działająca w Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim po raz kolejny przystąpi 16 października 2018 r. o godz. 12.00 do bicia rekordu w ramach programuedukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Podczas bicia rekordu zadaniem wolontariuszy będzie wykonanie cyklu resuscytacji krążeniowo – oddechowej (30 uścisków i 2 wdechy).

Warto również przypomnieć, że „Joannici” z naszej szkoły są w trakcie realizacji projektu „30 na 2 ratuje życie”. Całkowita wartość budżetu projektu wynosi 6.390,00 z czego wysokość wnioskowanej dotacji przyznanej przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania to 5090,00. Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu zakupiono przyrządy do udzielania pomocy:  defibrylator szkoleniowy, deskę stabilizującą, szyny Sam Split, kamizelkę Act Fast, kołnierze ortopedyczne, maseczki do ćwiczeń na fantomie.

9 października odbyło się również spotkanie członków drużyny z Panem Jarosławem Brudziszem – strażakiem i instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej. Było to pierwsze z zaplanowanych do końca grudnia szkolenie.  

      

Przeczytano: 295 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: