02 października 2018 09:32 | Aktualności

Święto Pieczonego Ziemniaka

"A w naszej szkole
Impreza nie byle jaka,
Bo obchodzimy święto pieczonego ziemniaka".

26 września pierwszaki z naszej szkoły wybrały się na zaproszenie pani Marioli Nikodem do Połęcka, gdzie odbyło się ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania gospodarstwa rolnego państwa Kozakiewiczów. Dzieci oglądały nowoczesne maszyny rolnicze i ich przeznaczenie w pracy rolnika. Jak na ziemniaczane święto przystało, nie mogło się obyć bez zbiorów ziemniaków na polu.Tam też dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zasłużony posiłek. Jak na ziemniaczane święto przystało, nie mogło obyć się bez degustacji ziemniaczanych potraw. Na stole zagościły smażone ziemniaczki, ciepła herbatka oraz słodkie ciasta i ciasteczka. Nie zabrakło też zabaw z ziemniakami. Dzieci wykonały w świetlicy z zebranych skarbów jesieni i ziemniaków ziemniaczane figurki oraz pieczątki. Po zajęciach artystycznych przyszedł czas na konkurencje sportowe: skoki w workach oraz przeciąganie liny. Zmęczone, ale zadowolone dzieci usiadły przy ognisku i zabrały się do pieczenia kiełbasek i ziemniaków w ognisku. Wszyscy zadowoleni z pełnymi wiaderkami ziemniaków wrócili do szkoły. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie rodziców. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita.