28 września 2018 09:24 | Aktualności

Wasz głos ma znaczenie!

Wrzesień to czas wielkich zmian w życiu uczniów. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, nowe możliwości, nowe znajomości, niekiedy nawet nowe przedmioty lekcyjne. Jest to również pora na zmianę władz Samorządu Uczniowskiego. W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowenej przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pt.: „Samorządy Mają Głos”. Celem akcji jest uświadomienie młodzieży,  jak ważne jest świadome zabieranie głosu w każdych wyborach, a tym samym wskazanie swoich przedstawicieli.

Pierwszym etapem działań było zgłaszanie się uczniów chętnych do objęcia stanowiska Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Oto kandydaci:

• Aleksandra Pirko (IIIb),
  • Ignacy Romanowski (IIIb),
  • Angelika Sulejewska (IIIb),
  • Adrianna Widziewicz (IIIb),
  • Kacper Hutyra (IIIc),
  • Sakalouski Kiryl (IIIc).

Zawiązał się w naszej szkole również zespół uczniowskiej komisji wyborczej złożony z:

• Martyna Góral (III c),
  • Katarzyna Łapacz (IIIc),
  • Magdalena Socha (III c).

24 września odbyło się spotkanie kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego z opiekunem SU. Dnia następnego ruszyła kampania wyborcza. Uczniowie przygotowali i porozwieszali plakaty zachęcające do głosowania. Niektórzy nawet postanowili bardzo aktywnie zdobywać przychylność wyborców, rozdając cukierki i balony. Głosowanie odbędzie się w piątek (28.09.18) w auli, która zostanie specjalnie zaaranżowana jak lokal wyborczy.

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia, a wyborców zachęcamy do aktywnego głosowania! Pamiętajcie, że:

WASZ GŁOS MA ZNACZENIE!