04 września 2018 15:10 | Aktualności

Do szkoły gotowi? Start!

Ach, jak szybko płynie czas! Dopiero co zastanawialiśmy się, jak spędzimy wakacje, gdzie wyruszymy na wakacyjne wojaże, a już jesteśmy po letniej przerwie i stoimy przed szkołą, witając nowy rok szkolny. I… okazuje się, że choć miesiące laby były bardzo przyjemne oraz obfitowały w rozliczne atrakcje, to z równie wielką chęcią i ekscytacją wróciliśmy w szkolne mury, by stanąć twarzą w twarz z uczniowskimi wyzwaniami, które często są bardziej emocjonujące niż przygody wakacyjne. Każdy dzień niesie ze sobą moc niespodzianek, każdy to okazja do ciekawych spotkań, doświadczeń i eksperymentów. Znakomicie wiedzą o tym starsi uczniowie i ich rodzice, którzy edukację już zakończyli, a przekonają się dzieci właśnie zaczynające naukę w szkole, które z rumieńcami na twarzach i przyspieszonym biciem serca przybyły na plac apelowy w pierwszym dniu roku szkolnego 2018/2019, by uroczyście rozpocząć naukę w ośniańskiej Szkole Podstawowej. Początek roku szkolnego zawsze jest podniosły i wszyscy zebrani bardzo go przeżywają, ale z oczywistych względów największe emocje dotykają najmłodszych uczniów i ich rodziców, do nich też głównie kierują swoje słowa dyrektor szkoły i zaproszeni goście. Tak też było 3 września 2018 u nas. Uroczysty apel, poczet sztandarowy i wspólnie odśpiewany hymn narodowy, podekscytowani uczniowie w galowych strojach, pierwszoklasiści w biretach na głowach, wzruszeni rodzice oraz szanowni goście: Burmistrz Ośna Pan Stanisław Kozłowski, Proboszcz ksiądz Piotr Grabowski i przedstawiciele Rady Rodziców. Zebrani usłyszeli od Pani Dyrektor Moniki Wróbel, Pana Burmistrza i Księdza Proboszcza miłe, ciepłe słowa, pełne otuchy i wiary w możliwości uczniów i ich nauczycieli, życzenia licznych sukcesów w nadchodzącym roku, który podobnie jak poprzedni niesie ze sobą wiele nowości i niewiadomych, ale na pewno wszyscy sobie z nimi poradzą. Dobrą wróżbą na nadchodzący rok na pewno są nagrody, które w trakcie poniedziałkowego apelu otrzymali uczniowie za osiągnięcia w ogólnopolskim ubiegłorocznym konkursie „Zachowaj trzeźwy umysł”. Rok szkolny 2018/2019 zaczął się od wręczenia nagród i na pewno tak też się zakończy w czerwcu, ponieważ ośniańscy uczniowie mają wiele talentów, chętnie je rozwijają pod okiem swoich doświadczonych i zaangażowanych nauczycieli oraz przy wsparciu troskliwych rodziców.

Naukę czas zacząć! Do szkoły gotowi! Start!