21 czerwca 2018 10:04 | Aktualności

30 na 2 ratuje życie – warsztaty szkolnej drużyny medycznej Joannici

dzialaj_lokalnie_logo.jpg

W X edycji Programu „Działaj Lokalnie” dofinansowanie w wysokości 5090,00 na realizację projektu „30 na 2 ratuje życie – warsztaty szkolnej drużyny medycznej Joannici” uzyskało Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Publicznych „Konwalia” w Ośnie Lubuskim. Dobrem wspólnym rozwijanym za pomocą projektu będzie wsparcie działań w zakresie wolontariatu, działań zmierzających do rozpowszechnienia wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy poprzez zaprezentowanie ich w czasie spotkań w wybranych ośniańskich instytucjach, a także w centrum miasta dla społeczności lokalnej.

Uzyskane dofinansowanie pozwoli na zakup m.in. defibrylatora szkoleniowego, kołnierzy ortopedycznych, zestawu pomocowego do symulacji obrażeń. Ponadto zaplanowany został wyjazd do placówki związanej z ratownictwem. Do udziału w projekcie będzie zaangażowana młodzież, która przynajmniej od roku należy do szkolnej drużyny medycznej, a także każdy zainteresowany uczeń kl. 6-8 szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019.