18 czerwca 2018 12:41 | Aktualności

Drużyna medyczna szkoli najmłodszych

W kwietniu oraz maju bieżącego roku szkolnego nasza drużyna medyczna przeprowadziła szkolenia w klasach nauczania początkowego, dzieci miały okazję przypomnieć sobie umiejętności z zakresu podstawowej pomocy przedmedycznej takie jak resuscytacja, pomoc przy omdleniach tamowanie krwawień. Tym razem ratownicy pokusili się o bardziej realistyczne przedstawienie różnych sytuacji zagrożeń. Uczniowie młodszych klas mogli się przekonać jak trudno zareagować w sytuacji prawdziwego zagrożenia. Na zakończenie cyklu szkoleń zorganizowaliśmy konkurs z umiejętności praktycznych oraz teorii. Każda klasa wystawiła swoich przedstawicieli, którzy najpierw odpowiadali na pytania związane z ratownictwem, a następnie wykonywali czynności związane z ratowaniem osoby nieprzytomnej, omdleniem, ratowaniem osoby porażonej prądem. Można było uzyskać maksymalnie 35 punktów. Rywalizacja była bardzo wyrównana, między najsłabszą i najsilniejszą drużyną było tylko 8 punktów różnicy. Zwycięska klasa zdobyła maksimum punktów.

Była to klasa 3d – 35pkt; drugie miejsce zdobyła klasa 3b - 33 pkt; trzecie z kolei klasa  1b – 31,5 pkt. Gratulujemy wiedzy.

img_9565.jpg  img_9567.jpg

img_9572.jpg   img_9578.jpg