12 czerwca 2018 13:51 | Aktualności

Ratujmy nasz dom przed odpadami

23 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się impreza DZIEŃ ZIEMI 2018 pod hasłem "Ratujmy nasz dom przed odpadami". Uczniowie gimnazjum oraz klas siódmych wraz z wychowawcami posprzątali wyznaczone tereny (mury zewnętrzne, mury wewnętrzne, teren wokół jeziora i plażę nad Reczynkiem, Cmentarz Żydowski oraz najbliższy teren wokół szkoły. W czasie wyjścia terenowego dokumentowali swoją pracę wykonując zdjęcia i wypełniając kartę pracy. Po wysprzątaniu terenów spotkali się nad jeziorem na Amfiteatrze, gdzie odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. W tym samym czasie uczniowie klas IV-VI wykonywali pod okiem wychowawców plakaty ekologiczne, pisali wiersze o tematyce ekologicznej oraz apele, bądź petycje do mieszkańców Ośna Lubuskiego z prośbą o dbanie o środowisko przyrodnicze. Najlepsze prace oceniono. W kategorii plakat wyróżniono klasę VIb i IVc, zaś w kategorii wiersz i petycja klasę Va.
Nagrodzone klasy otrzymały nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Ośno Lubuskie.