12 czerwca 2018 11:22 | Aktualności

WYCIECZKA DO SZKLARSKIEJ PORĘBY

W dniach 28-30 maja 2018r. uczniowie klas V, oraz klasy VIIa byli na wycieczce w Karkonoszach. Wyjazd rozpoczęliśmy wizytą w Żywym Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Oprócz zwiedzania Manufaktury, uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych, podczas których ozdabiali talerze. Naczynia zostały wypalone, a następnie przesłane do szkoły i dziś każdy uczestnik wycieczki może jeść na własnoręcznie pomalowanym talerzu. Następnym punktem naszej wizyty był Zamek Chojnik w Sobieszewie. Chociaż wejście czarnym szlakiem było męczące, widoki z wieży rekompensowały trudy. Wielu uczestników wycieczki dotarło do hotelu uzbrojonych w kusze, łuki i miecze, które można było zakupić z sklepie z pamiątkami. Drugiego dnia zrealizowaliśmy najważniejszy cel naszej wycieczki – wspięliśmy się na szczyt Szrenicy. Mieliśmy stamtąd rewelacyjną panoramę na polskie jak i czeskie Karkonosze, Szklarską Porębę, Jelenią Górę oraz Zamek Chojnik. Mimo, że uczniowie okazali się wytrawnymi piechurami, zejście nie było już tak męczące – postanowiliśmy skorzystać z wyciągu krzesełkowego. Wrażenia i widoki były niezapomniane. Ostatni dzień był przeznaczony na wizytę w Zamku Czocha, w tym poruszanie się po zamku tajnymi przejściami, oraz odwiedziny Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach. Piękne wyroby oraz ich proces produkcji zrobiły ogromne wrażenie na uczniach. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Tajna Kopalnia Uranu w Kowarach. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wyjazdu i już zastanawiają się, gdzie pojadą za rok.

Wycieczka do Szklarskiej Poręby