25 maja 2018 14:00 | Aktualności

Przepis na wielkiego człowieka

Jakiś czas temu uczniowie klasy IV B zastanawiali się na języku polskim, co trzeba zrobić, żeby zostać wielkim człowiekiem. Swoje przemyślenia zapisali w formie przepisów. Wszystkie były interesujące i często zabawne, jednak, moim bardzo subiektywnym zdaniem, najciekawszy okazał się pomysł Aleksandra Hoffy. Postanowiłam przedstawić szerszemu gronu, gdyż uważam, że przemyślenia tego jedenastolatka mogą stać się inspiracją nie tylko dla jego rówieśników.

Przepis na "wielkiego" człowieka według Olka.

Składniki:

2 osoby, bezgraniczna miłość, zaufanie, szczerość, pokłady cierpliwości, stanowczość, konsekwencja, mądrość życiowa, pokora, szacunek dla otaczającego nas świata

Wykonanie:

Dwie osoby należy połączyć w bezgranicznej miłości. Kiedy narodzi się malutki człowieczek, należy uzbroić się w cierpliwość na co najmniej 18 lat. W tym czasie pomalutku dozować składniki w odpowiedniej kolejności. Podstawą jest dużo miłości, bez tego nie ma szans na powodzenie. Z biegiem czasu, po około 10 miesiącach, nalezy dodać stanowczość i konsekwencję. Nastęnie uzbroić się w cierpliwość i czekać. Kiedy miną 2 lata, przychodzi czas na kolejną porcję zaspokajania ciekawości oraz nauki, co jest dobre a co złe. Nie wolno zapomnieć też o nauce dzielenia sięz innymi i trzeba dużo słuchać. Starać się jak najwięcej pokazywać świat, bo to jest coś nowego dla jeszcze małego człowieka. To dopiero początek naszej ciężkiej pracy nad "wielkim" człowiekiem. Gdy dojdziemy do wieku szkolnego, nasza cierpliwość jest wystawiana na próbę.Bardzo ważne jest utrzymywanie dobrych relacji i okazywanie dużych ilości zaufania. Pokłady cierpliwości w tym okresie są niezbędne. Po osiemnastu latach umiejętnego dozowania  wszystkich niezbędnych składników powinniśmy otrzymać wielkiego człowieka. Powodzenia!

Subiektywnego wyboru dokonała: Małgorzata Soloch