22 maja 2018 12:51 | Aktualności

Aktywna przerwa z polskim przytupem

16.05.2018 r. w czasie długiej przerwy dziedziniec szkolny zamienił się w wielki, wypełniony radością i energią taneczny parkiet. Tego dnia odbyła się akcja profilaktyczno-integracyjna „Aktywna przerwa z polskim przytupem”, w czasie której uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum wspólnie odtańczyli polsko-czeski taniec, jakim jest polka. Wybór aktywności fizycznej był nieprzypadkowy. Odwoływał się do obchodzonego w tym roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Akcja miała na celu ukazanie dzieciom i młodzieży, iż istnieją zdrowe, a wciąż skuteczne metody rozładowania napięcia emocjonalnego, umożliwić im wyładowanie energii, a także nauczyć zarządzania czasem wolnym. Na szkolnym dziedzińcu bawiło się piętnaście klas naszej szkoły, co pozwoliło każdemu poczuć się częścią większej całości. Takie poczucie przynależności pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz samoocenę. W czasie tańczenia na twarzach uczniów pojawiał się uśmiech, często rozlegał się gromki śmiech. Uczniowie w mig nauczyli się choreografii i sprostali nawet najszybszemu tempu tańca.

Wielkie ukłony dla członków Kadry Pedagogicznej, którzy również postanowili potupać nóżką. Szczególne podziękowania dla pani pedagog, pana B. Urkiela, uczniów A. Wrąbla i K. Grączyńskiego, a także dla doskonałego partnera pani psycholog Natana Łopaty.

Psycholog wyraża nadzieję, że taki wspaniały udział uczniów powtórzy się przy kontynuacji akcji „Aktywna przerwa".