14 maja 2018 12:29 | Aktualności

Dzień Europy i żywa flaga w naszej szkole

9 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Tradycyjnie, nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów ciekawe zadanie. Każda klasa najpierw wylosowała nazwę kraju należącego do Unii Europejskiej i miała kilka dni na przygotowanie się. 9 maja na lekcjach wychowawczych spotkaliśmy się na dziedzińcu szkoły i rozpoczęliśmy wspólne malowanie flag wylosowanych państw. Uczniowie bardzo zaangażowali się w to zadanie i po zakończonej pracy wszyscy mogli podziwiać piękne flagi. Ponieważ w tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie mogło również zabraknąć flagi naszego państwa. Ale ta najważniejsza flaga nie była już malowana kredą, uczniowie naszej szkoły stanęli na dziedzińcu tworząc „żywą flagę”. Idea żywej flagi jest pozytywnym przykładem okazywania swoich postaw patriotycznych i przywiązania do barw narodowych.