11 maja 2018 11:34 | Aktualności

Konkurs fizyczny "Niuton nie pyton"

W V konkursie fizycznym "Niuton nie pyton" organizowanym przez I LO w Gorzowie Wlkp. brało udział 72 uczniów, wśród nich uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Kulesz, Adrian Faliński i Kamil Ambroziak, którzy zmierzyli się z zadaniami konkursowymi z dziedziny wiedzy będącej jedną z trudniejszych w szkole.

Konkurs w swoich założeniach służy rozwojowi kreatywności ucznia i doskonaleniu umiejętności pracy grupowej.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów fizyką oraz motywowanie ich do pogłębiania wiedzy. Jego formuła ma wspierać proces przygotowania do egzaminów zewnętrznych. Uczniowie najpierw zmierzyli się z testem wiedzy z fizyki, a następnie w grupach wykonywali wspólnie doświadczenie.

Uczeń naszej szkoły został laureatem III miejsca - jest to Adrian Faliński. Gratulujemy!

opiekun

Jolanta Dancewicz