27 kwietnia 2018 13:30 | Aktualności

I Powiatowy Festiwal Zawodów

Uczniowie klas III Gimnazjum w Ośnie Lubuskim pod opieką wychowawców i szkolnego doradcy zawodowego wzięli udział w I Powiatowym Festiwalu Zawodów, który odbył się w Collegium Polonicum w Słubicach. Organizatorem był powiat słubicki, który w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim” zgromadził w jednym miejscu przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalistów. Aby ułatwić uczniom gimnazjum wybór dalszej drogi edukacyjno-zawodowej, młodzi ludzie obejrzeli 15 minutowe prezentacje następujących szkół słubickich: Zespołu Szkół Licealnych, Zespołu Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz nowo powstałego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Swoje atuty przedstawiły także szkoły spoza Słubic: Liceum Ogólnokształcące w Rzepinie i Technikum Leśne w Starościnie.

Jaki wybrać zawód? Co chcę robić w przyszłości? Gimnazjaliści szukali odpowiedzi i wsparcia zapoznając się z materiałami promocyjnymi szkół, a także rozmawiając  przy stoiskach z nauczycielami przedmiotów zawodowych, uczniami danej szkoły. Wzięli udział w wykładach, prelekcjach i spotkaniach z przedstawicielami zawodów takich jak: informatyk, architekt krajobrazu, dietetyk, ekonomista, biolog, mechanik, leśnik, przedstawiciel służb mundurowych.

Po tak ciekawym dniu, z dobrymi humorami, bogaci w wiedzę, jak zaplanować swoją przyszłość, wróciliśmy do szkoły.