23 kwietnia 2018 13:02 | Aktualności

Uff...egzaminy już za nami!

Nie tylko uczniowie klas trzecich gimnazjum, ale także ich rodzice, dyrekcja i nauczyciele mogą głęboko odetchnąć po trudach egzaminów gimnazjalnych. Zdawać by się mogło, że stresuje się nimi tylko młodzież,ale nic bardziej mylnego. Na dobrych wynikach tego skumulowanego w ciągu trzech dni testu wiedzy z różnych przedmiotów, a także umiejętności radzenia sobie ze stresem zależy także dorosłym, którzy mocno trzymają kciuki za swoich podopiecznych. Na szczęście to już za nami! Teraz tylko pozostaje czekać na komunikat Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie informujący o ostatecznych wynikach, a ponieważ trzecioklasiści gremialnie ogłosili, że zadania były łatwe, toteż nie ma co na zapas zamartwiać się efektem końcowym. A skoro o szczęściu mowa, to niewątpliwie sprzyjało ono egzaminowanym, skoro tyle osób trzymało za nich kciuki. Dowodem na to niewątpliwie mogą być trzy drzewka posadzone przez absolwentów gimnazjum w czerwcu ubiegłego roku. Pięknie rozkwitły właśnie na czas egzaminacyjnych trudów. Gdy młodzież sadziła drzewa na szkolnych trawnikach, mówiła, że chce by była to po nich trwała pamiątka, ale także nić połączenia z pozostającymi w szkole uczniami i widać, że ich plan się spełnił. Kwiatki na drzewkach mogły być właśnie takim symbolem międzyuczniowskiej więzi. Być może na wzór innych szkoł stanie sę tradycją naszej szkoły, że każdej wiosny uczniowie przygotowyjący się do końcowego sprawdzianu lub egzaminu będą bacznie obserwować, jak kwitną te drzewa i na ich podstawie oceniać trudność czekających ich testów albo kolejni absolwenci będą sadzić następne okazy i tak powstanie Park Absolwentów?