22 marca 2018 16:26 | Aktualności

Nadeszła Wiosna!!!

21 marca nadeszła kalendarzowa wiosna. Uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień na wiele sposobów. Uczniowie klas 0 – III przygotowali piękne, kolorowe kwiaty i spacerem udali się w progi Urzędu Miasta. Kolorowy korowód rozpoczął „Marsz po zdrowie”. Przed urzędem na dzieci i ich wychowawców czekali Burmistrz Miasta i Gminy Ośno Lubuskie, Pan Stanisław Kozłowski oraz Dyrektor Szkoły Pani Monika Wróbel. Uczniowie odczytali i wręczyli burmistrzowi „Manifest uczniowski”, który zachęcał do aktywnego i zdrowego stylu życia dzieci i dorosłych. Pan Burmistrz podziękował i podarował dzieciom owoce.

Uczniowie klas IV – VII wzięli udział w wyborach „Miss i Mistera Wiosny 2018”. Każdą klasę reprezentowały 2 osoby, które przebrały się w piękne wiosenne stroje. Jury wybrało cztery finałowe pary, które otrzymały dodatkowe zadania. W wyniku obrad jury Miss Wiosny została Anita Jankowska z kl. IV a, Misterem Wiosny został Mateusz Kokot z kl. IV a. Wicemiss została Maria Malinowska z kl. VI a, a Wicemisterem Wiosny został Michał Kuliński z kl. VI a.

W tym samym czasie odbywał się „Pokaz wiosennej mody” w klasach gimnazjalnych. Na korytarzu I i II piętra pojawili się przepięknie wystylizowani uczniowie, których w bardzo oryginalny sposób zapowiadały Magdalena Socha i Alicja Didyk. Również w tym przypadku jury wybrało najbardziej wyróżniające się osoby: Łukasza Sołtysa z kl. III b, Amandę Łubowską z kl. III a oraz Kiryla Sakalouskiego z kl. II c.

Po części artystycznej wszyscy uczniowie wzięli udział w Turnieju „Trzymaj formę” zorganizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego w sali gimnastycznej. Każdą klasę reprezentowało 10 osób. Uczniowie profesjonalnie podeszli do zabawy, więc wszyscy otrzymali słodkie upominki i dyplomy.

W tym roku obchody 1 Dnia Wiosny zostały wpisane w realizację Szkolnego Programu Profilaktyki Uzależnień od Nikotyny. Dyrekcja oraz kadra pedagogiczna zachęcała uczniów, aby dzisiejszy dzień spędzić aktywnie, zdrowo i z uśmiechem na buzi. W szkole może być wesoło!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji dzisiejszego dnia: Panu Burmistrzowi, Dyrekcji, Radzie Rodziców, Samorządowi SP i GIMNAZJUM i ich opiekunom oraz wszystkim nauczycielom i uczniom.

Dzień Wiosny w Gimnazjum