16 marca 2018 12:01 | Aktualności

„Nie daj się wciągnąć”

W dniu 14 marca 2018 odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne poprowadzone przez terapeutę i psychologa Panią Monikę Kusior z Krakowskiej Pracowni Szkoleniowej KROKUS. Zajęcia pt. „Nie daj się wciągnąć” skierowane były do uczniów klas II gimnazjum. Spotkanie było częścią programu antynikotynowego, którym objęta jest szkoła w roku szkolnym 2017/2018. Cykl zajęć trwał łącznie 6 godzin lekcyjnych i obejmował takie bloki tematyczne jak nikotynizm, środki odurzające czy alkoholizm – czyli problemy, z którymi młodzież może się spotkać w życiu. Pani Monika poprowadziła warsztaty angażując uczniów do dyskusji, pracy w grupie oraz indywidualnej. Młodzież chętnie uczestniczyła w tego typu formie zajęć, zyskała i uporządkowała wiedzę dotyczącą używek oraz pozyskała ważne informację dotyczące profilaktyki uzależnień.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Do Spraw Uzależnień za sfinansowanie zajęć.

Pedagog szkolny – Anna Molsa