26 lutego 2018 11:30 | Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

Tuż przed feriami szkołę odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim. 8 lutego 2017 st. asp. Iwona Ciszewska przeprowadziła pogadankę z prezentacją multimedialną dla klas II i III gimnazjum. W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu (6 luty) uczniowie mogli porozmawiać na temat cyberprzemocy, której doświadczają lub obserwują w sieci. Ponadto uczniowie klas III gimnazjum mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej środków odurzających oraz konsekwencji wynikających z ich posiadania, rozprowadzania czy używania.

W kolejnym dniu policjantka spotkała się z uczniami klas 0 – III i przekazała dzieciom wiedzę dotyczącą bezpiecznych ferii zimowych. Dzieci oglądały prezentację o niebezpieczeństwach, których mogą doświadczyć w czasie ferii oraz o sposobach na ich unikanie. Na pożegnanie policjantka życzyła dzieciom i nauczycielom udanego odpoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły po zimowej przerwie w nauce.