12 lutego 2018 17:00 | Aktualności

…… a teraz czas na relaks

Właśnie rozpoczęły się długo oczekiwane ferie zimowe, czas na odpoczynek i regenerację sił przed kolejnym semestrem, który wprawdzie oficjalnie trwa już od połowy stycznia, ale każdy czuje, że dopiero zimowa przerwa w nauce jest dopełnieniem półrocznej nauki. Dowodem na to, że pierwszy semestr był pełen pracy i licznych obowiązków, ale za to obfitował w różnorodne osiągnięcia okazał się apel podsumowujący półroczną pracę, który odbył się w piątek 09.02.2018.

W naszej szkole nie brakuje uczniów, którym chce się uczyć, wielu osiąga bardzo dobre wyniki, czego dowodzą średnie ocen powyżej 4,75, czyli zasługujące na wyróżnienie zwane powszechnie czerwonym paskiem. Są też tacy, którzy zdobyli tyle piątek i szóstek, że wywindowali swoje osiągnięcia mocno powyżej 5,0, a najlepszy wynik to 5,53. Właśnie takie osoby zostały uhonorowane pochwałami na piątkowym apelu.

Oprócz nich nagrodzeni zostali uczestnicy różnych konkursów, które odbyły się w szkole od września do końca stycznia. Każdy chętny mógł wziąć w nich udział i wielu skorzystało. A było w czym wybierać, ponieważ wachlarz konkursowych propozycji był naprawdę duży. Odbyły się zmagania literackie, plastyczne, ortograficzne, historyczne i sportowe. Organizowali je przedmiotowcy, ale także nauczyciele świetlicy czy biblioteki. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a inni zachęty, by spróbować swych sił w zmaganiach organizowanych w drugim semestrze.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły dwie uczennice gimnazjum, które zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, uważanych za najważniejsze konkursy szkolne, gdyż otwierają drzwi do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych.  O tytuły laureatek będą walczyły: Katarzyna Kulesz z III a z historii, jej mentorem w tej dziedzinie jest Pani Wanda Łowińska, oraz Agata Matła z III a przygotowująca się pod kierunkiem Małgorzaty Soloch do finału z języka polskiego.

Za swoje zaangażowanie w służbie wolontariackiej podziękowanie otrzymali uczestnicy finału WOŚP, ale także Joannici i dziewczyny organizujące pomoc dzieciom z domu dziecka. Nie zapomniano również o pomagającym psiakom ze schroniska.

Wielką radość wywołały nagrody dla klas IIIa gimnazjumVIb SP za zwycięstwo w programie profilaktycznym dotyczącym cyberprzemocy - za wykazanie się wiedzą w tej dziedzinie oba zespoły klasowe zostały na tydzień zwolnione z zadań domowych.

Wszyscy wyróżnieni i nagrodzeni stanęli do pamiątkowych zdjęć.

Apel stał się także okazją do uroczystej inauguracji szkolnych obchodów Roku 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Czeka nas wiele ciekawych działań związanych z tą jakże radosną rocznicą, a żeby wszyscy wiedzieli, co świętujemy, na apelu została odczytana informacja przypominająca polską trudną drogę do wyzwolenia spod rządów zaborców.

Na zakończenie apelu Dyrektor szkoły życzyła wszystkim udanego wypoczynku, przypomniała, że najlepiej odpoczywa się spędzając czas aktywnie na powietrzu, ale nie zapominając o zasadach bezpieczeństwa.

…..a teraz czas na relaks, by za dwa tygodnie wszyscy cali, zdrowi i pełni energii wrócili do szkoły, by realizować kolejne szkolne wyzwania.

Bawcie się dobrze!!!