29 stycznia 2018 11:07 | Aktualności

Wizyta w krainie lodu

Mimo iż kalendarz wyraźnie sugeruje, że jest zima, ta mroźna pora roku nie może się zdecydować, czy do Ośna przyjść, czy nie. Robi delikatne podchody, nieco przymrozi, lekko sypnie śniegiem, ale swojej prawdziwej twarzy póki co nie pokazuje. Nie martwi to dorosłych, jednak nieco psuje humory młodszym ośnianom, którzy marzą, by jak w filmowej Krainie lodu sióstr Elsy i Anny móc ulepić bałwanka tak sympatycznego jak Olaf albo urządzić sobie śnieżne igloo lub porzucać śnieżkami. Nic z tego, pogoda nie sprzyja takim zabawom. By choć trochę zrekompensować dzieciom kaprysy pogody, w sobotę 27.01.2018 nauczycielki Ewa Stefaniak oraz Monika Jurkiewicz-Wnuk przy wsparciu jednego z rodziców zorganizowały wyjazd na lodowisko w Słubicach. W opiece nad gromadką młodych sportowców pomagały Małgorzata Soloch i Paulina Góral. Z możliwości pośmigania na lodzie skorzystało 47 osób z klas 5a, 5b, 4b i 3c. Zabawa była przednia, tym bardziej, że oprócz uczniów z naszej szkoły nie było innych osób, gdyż lodowisko było otwarte specjalnie dla nas. W trakcie dwugodzinnego pobytu w słubickim ośrodku okazało się, że wśród naszych uczniów są naprawdę zdolni łyżwiarze, którzy na lodzie czują się jak ryba w wodzie: przeplatanki, piruety, jazda tyłem, podskoki, slalomy i inne figury łyżwiarskie robiły naprawdę ogromne wrażenie. Jednak lodowi nowicjusze także świetnie sobie radzili, pewności siebie dodawały im zaprzyjaźnione pingwinki (kto nie wie: specjalne jeździki-podpórki dla początkujących), a kaski wzmacniały poczucie bezpieczeństwa. Nikt nikogo nie wytykał palcami, bardziej zaawansowani udzielali rad początkującym. Nie obyło się bez upadków, ale jak to się mówi: „Przez trudy, do gwiazd” i „Trening czyni mistrza”, więc następnym razem będzie lepiej. W chwilach odpoczynku od lodowiska na chętnych czekała gorąca czekolada albo stoły do cymbergaja. Po dwóch bardzo aktywnie spędzonych godzinach większość uczestników była zdziwiona, że już czas oddawać wypożyczony sprzęt. Zabawa dobiegła końca, zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wrócili do domów. Kolejny raz okazało się, że dobra rozrywka to nie tylko komputery i smartfony. Może zima zachęcona  taką uczniowską tęskną aktywnością za sportami zimowymi przybędzie do Ośna na zbliżające się dużymi krokami zimowe ferie? Kto wie?