29 stycznia 2018 11:02 | Aktualności

Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT

Dobiegły końca zmagania kolejnej edycji szkolnego konkursu polonistycznego
„Z polszczyzną za pan brat”. Składał się on z pięciu testów zróżnicowanych pod względem typu i ilości zadań. Wszystkie pytania dotyczyły znajomości różnych, niełatwych meandrów naszego ojczystego języka i jak się okazuje wcale nie były łatwe, co stwierdzały także nauczycielki mające okazję zerknąć do konkursowych testów. Zadania miały różny stopień trudności i sprawiły różne kłopoty, nikt nie był nieomylny, każdy uczestnik czasami potknął się na wysokich schodach polskiej gramatyki, ale wszyscy dotarli do końca rywalizacji, a wzięło w niej udział 25   uczniów gimnazjum i 3 osoby z klasy VII Szkoły Podstawowej. Do końca nie było wiadomo, kto wygra, lista zwycięzców zmieniała się co etap, a ostateczne wyniki wyglądają następująco:

1 miejsce i zaszczytny tytuł Mistrzyni Mowy Polskiej Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim kolejny raz zdobyła Katarzyna Kulesz z klasy III a,
zdobywając 82 punkty

2 miejsce i tytuł wicemistrza zdobył Jakub Olszewski z klasy III b, uzyskał 74 punkty

3 miejsce zajęła Aleksandra Kowalska z III a, zdobyła 69 punktów

Gratuluję wszystkim, którzy stanęli w konkursowe szranki i dziękuję za udział. Cieszy fakt, że swoich sił spróbowały także osoby, które niekoniecznie uważają język polski za swój ulubiony szkolny przedmiot.

Nagrody zwycięzcy otrzymają na apelu podsumowującym semestr, a punkty za udział już są wpisane do dzienników.

Organizator: Małgorzata Soloch