22 stycznia 2018 11:10 | Aktualności

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci w szkole to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 15.01.2018 r  Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej części dzieci miały możliwość rozpoczęcia balu polonezem, który poprowadził wodzirej balu. Następnie wszyscy uczestnicy balu w sali gimnastycznej rozpoczęli tańce, łamańce. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu aktorów z Agencji Artystycznej w Poznaniu, którzy przebrani za bałwanka, Pana Kleksa i Anę z Krainy Lodu, zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w tańcach ze swoimi paniami.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W przerwie dzieci uczestniczyły w sesji fotograficznej, a Pan Kleks  zachęcał do śpiewania znanych piosenek. Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz sztucznego śniegu w Krainie Lodu, do której przenieśli dzieci bohaterowie z bajek. Oprócz zabaw na sali wszystkie dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek w klasach. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Szczególne  podziękowania należą się dla Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim i Radzie Rodziców za pomoc finansową w organizacji balu.

Kolejny bal karnawałowy już za rok...